אטרקציות ברומא

אטרקציות ברומא - כל האטרקציות במקום אחד

אטרקציות ברומא מגוונות ורבות ורומא ללא ספק היא אחד היעדים היותר מעניינים שיש לאיטליה להציע, יש בה קסם שקשה להעביר במילים, עיר מלאה בתרבות, היסטוריה עשירה ואוכל טוב. אין אחד שלא מתאהב בה ואין אחד שלא רוצה לחזור אליה. הכנו לכם פה את כל מה שנחוץ לדעת על רומא לפני שמבקרים בה, ממליצים לכם לקחת דף ועט ולרשום נקודות חשובות. מתחילים

תוכן עניינים

קולוסיאום

 אמרתם אטרקציות ברומא אמרתם קולוסיאום. אחד המקומות הכי מזוהים עם איטליה בכלל ורומא בפרט הוא המבנה האדיר הזה. הביקור בו הוא בגדר חובה כאשר מבקרים ברומא. יש משהו בעוצמה של המקום הזה, בגודל שלו, בצורה העגולה והמיוחדות שלו שהחזירה אותנו אחורה בזמן. לחשוב שעד לפני כמה מאות שנים המקום הזה היה הומה אנשים שהיו צופים בקרבות גלדיאטורים אכזריים מזעזעת ומרגשת בו זמנית, ללא ספק פיסת היסטוריה שאין שני לה. הקולוסיאום נכנס לרשימת שבעת פלאי עולם החדשים וללא ספק מקומו שם. 

כניסה ועלות

כדי להיכנס לקולוסיאום יש להצטייד בכרטיס כניסה שניתן לקנות בקופות שנמצאות בכניסה או בקופות בכניסה לגבעת פלטין. אל תוותרו! 

הפנתאון

 עד אחד מהמקומות הכי מזוהים עם רומא בפרט ואיטליה בכלל הוא הפנתאון. המבנה המדהים הזה נבנה בימי רומא העתיקה ושימש במרוצת השנים כבית תפילה לזרמים שונים בנצרות, בהמשך שימש אף כמקום מפגשם של הסנאט הרומי ולאחר מכן הוסב לכנסייה. הבניין המדהים הזה שנשמר בצורה מדהימה במשך 1900 שנה הוא ללא ספק פיסת היסטוריה אמיתית. הפנתיאון נבנה במשך עשר שנים ועד היום מתפעלים כאשר נכנסו אליו. מדובר על מבנה אדריכלי מרשים מאוד בעיקר בזכות חיפוי השיש והכיפה העגולה שבמרכזו, במרכז הכיפה ישנו חור עגול שדרכו ניתן לראות את השמים. 

כניסה ועלות

על מנת להכנס לפנתאון אין צורך לקנות כרטיס, הכניסה היא בחינם וללא שום תור או בידוק בטחוני. המלצתנו היא להגיע בשעות שלא עמוס במיוחד ולהסתכל לפי כמות האנשים שעומדים בכניסה, גם אם יש עומס תחלופת האנשים די מהירה ותוכלו להיכנס בצורה מהירה. 

מזרקת טרווי

המזרקה המדהימה הזאת היא לא עוד מזרקה, מבחינת אטרקציות ברומא הוא אחד המבוקשים ולא סתם. מדובר במזרקה יפיפה בעלת מראה ייחודי ומדהים ביום ובלילה. תיירים רבים גודשים את אזור המזרקה בכל שעות היום וכדי לתפוס תמונה טובה תאלצו להמתין הרבה זמן, טיפ קטן. תקומו מוקדם או שתעברו שם בשעות הלילה(23:00 ואילך) ותוכלו להנות ממזרקה רומנטית ומלאה בקסם. הרומאים מאמינים שמי שזורק מטבע למזרקה עוד יחזור לרומא ביחד, מידי שבוע העירייה אוספת את כל המטבעות שהצטברו וכל ההכנסות נתרמות לנזקקים ולמקומות סעד כאלה ואחרים, לפי הנתונים בכל יום מצטברים במזרקה קרוב לשלושת אלפיים אירו! אז אל תשכחו לזרוק מטבע, ככה בטוח תחזרו לרומא.

שימו לב, כרטיס כניסה לקולוסיאום כולל בתוכו כניסה גם לפורום וגם לגבעת פלאטין. ההמלצה שלנו היא לקנות כרטיס בקופות בפורום שם התור לוקח דקות אחדות ומשם להמשיך לקולוסיאום, שימו לב שעל כרטיס הכניסה יש זמן כניסה מדוייק לקולוסיאום בו אתם חייבים לעמוד. לפורום ולגבעת פלאטין אין שעת כניסה ותוכלו להכנס מתי שתרצו.
funny young couple in love traveling, vintage style, europe vacation, honey moon, sunglasses, old city center, happy positive mood, smiling, embracing
הטיפ שלנו
אטרקציות ברומא

פורום רומאנום

 עד אחד משלל אטרקציות ברומא הוא הפורום רומאנום, הפורום למעשה היה מרכז העניינים של רומא העתיקה, לאורך הפורום היו חנויות רבים, שווקים, בתי משפט ומבנים חשובים. במרכזה התקיימו גם קרובות גלדיאטורים. בפורום תוכלו לראות הריסות רבות המעידות על גדולת המקום בתקופת רומא העתיקה, עמודי שיש מרהיבים, הריסות של בתים ופסלים שמראים את עברה המפואר של רומא. הפורום משתרע על שטח של בין שתי הגבעות. גבעת פלטין וגבעת הקפיטולין. אחד הדברים היותר מעניינים שתוכלו לראות בתוך הפורום רומאנום הוא ללא ספק שער טיטוס שמתקשר בצורה ישירה ליהדות. שער טיטוס הוא למעשה שער ניצחון לזכר ניצחון טיטוס על היהודים, אחד הדברים היותר מעניינים שניתן לראות בחלקו הפנימי של השער הוא התבליט המפורסם ובו תהלוכת הובלת השלל מירושלים, חדי העין שבניכם יבחינו במנורה של בית המקדש שמובלת על-ידי חיילים רומאים. השער קיים קרוב ל-2000. 

כניסה ועלות: על מנת להכנס לפורום רומאנום יש להצטייד בכרטיס כניסה שאותו ניתן לקנות בכניסה למקום, שימו לב שבמידה וקניתם כרטיס לקולוסיאום יש לכם כניסה גם לפורום רומאנום וההפך. עלות כניסה נע בין 16 יורו ל-13 יורו ומשתנה מידי פעם לפי תקופות השנה. 

פיאצה נבונה

פיאצה נבונה היא כיכר מרכזית במרכזה של רומא, צורתה של הפיאצה היא אליפטית משום שנבנתה על חורבותיה של זירת מרוצי סוסים. בפיאצה ניתן למצוא שלוש מזרקות אך המפורסמת ביותר היא מזרקת ארבעת הנהרות שגם אותה עיצב ברניני. המזרקה מציגה את ארבעת היבשות שהאפיפיור רצה לשלוט עליהן. אירופה, אמריקה, אפריקה ואסיה ומכאן השם של המזרקה. בפיאצה תוכלו למצוא המון בתי-קפה, מסעדות, ציירים וצלמים. פשוט להסתובב ולהנות מהאזור והמקום.  

מצודת סנטאנג'לו

 מבנה מפואר שהוקם בשנת 139, המקום שימש כמבצר ומצודה לאפיפיורים השונים,אך כיום משמש כמוזיאון. המבנה הגבוהה שצורתו עגולה בנוי בסמוך על נהר הטיבר כאשר גשר יפיפה שמעוטר בהמון מלאכים מחבר בניהם. לטעמנו אין הרבה מה לראות במבנה מבחוץ, רוב העניין נמצא בפנים וחובבי מוזאונים בהחלט יכולים להכניס את המוזיאון במצודת סנטאנג'לו לרשימה שלהם. בנוסף ישנה תצפית יפיפה מהקומות העליונות של המבנה, מומלץ לבוא בשעות השקיעה ולצלם. חשוב לציין שהמבנה מואר בצורה מאוד מרשימה בשעות הערב ויש לו מראה הרבה יותר מיוחד לטעמנו. 

כניסה ועלות: הסתובבות חופשית במתחם ללא עלות כלל אך כניסה למתחם ולמוזיאון עצמו דורשת כרטיס כניסה בעלות של 14 אירו למבוגר(משתנה לעיתים).

המדרגות הספרדיות

המדרגות הספרדיות נבנו בשנת 1725 במטרה לקשר בין הוותיקן לספרד ומכאן השם. במקום תמצאו לא פחות מ 136 מדרגות יפיפיות שהתיירים הרבים במקום אוהבים להצטלם עליהם, המקום הומה אדם רוב שעות היום וכדי לתפוס תמונה טובה מומלץ להגיע בשעות הבוקר המוקדמות. חוץ מהמדרגות תוכלו למצוא במקום את מזרקת הספינה המפורסמת שנבנתה על-ידי ברניני ובנו. מדובר על מקום יפיפה שמחלקו העליון ניתן להשקיף על פיאצה דה ספניה. 

פיאצה דל פופולו

פיאצה דל פופולו היא כיכר ברומא, משמעות השם באיטלקית הוא כיכר העם. בעבר שימש המקום ככניסה לרומא העתיקה וכציר מעבר ראשי לסוחרים ואנשים שרצו להכנס לשטחי העיר העתיקה. כיום המקום הומה אדם ברוב שעות היום, תוכלו למצוא במקום נגנים, צלמים, ציירים והמון אנשים שמתעסקים באומנויות רחוב שונות. במרכז הכיכר נמצא האובליסק המצרי שמכונה "אובליסק פלמינו", האובליסק הובא בשנת 10 לפנה"ס אך הוצב בפיאצה דל פופולו רק בשנת 1598, האובליסק העצום מתנשא לגובה של 24 מטרים. חדי העין שבניכם יבחינו בתחריטים מצרים על האובליסק עצמו. מומלץ לשלב ביקור בפיאצה דל פופולו ביחד עם המדרגות הספרדיות וגני בורגוזה.

אטרקציות ברומא כמו המדרגות הספרדיות, מזרקת טרווי ופיאצה דל פופולו מפצצות באנשים רוב שעות היום, המלצה שלנו היא להגיע מוקדם בבוקר כדי לזכות בכמה רגעים יפים שההמון עדיין לא התעורר. תוכלו להנות מהמקומות הכי יפים ברומא לגמרי לבדכם.
funny young couple in love traveling, vintage style, europe vacation, honey moon, sunglasses, old city center, happy positive mood, smiling, embracing
הטיפ שלנו
אטרקציות ברומא

פארק וילה בורגוזה 

אחד המקומות שמציעים במקום אחד הכי הרבה אטרקציות ברומא הוא ללא ספק פארק וילה בורגוזה, פארק עירוני ברומא שנבנה בסביבות המאה ה-17 סביב לבית משפחת בורגוזה ומכאן השם. בפארק תוכלו להסתובב ולהנות מכל מה שיש לפארק להציע, ניתן לשכור סגווי או קלנועית קטנה בו תכלו להסתובב בנוחות ובמהירות, מעבר לזה תוכלו למצוא מספר אטרקציות כגון:

גן החיות של רומא 

מדובר על גן חיות שמתאים בעיקר לביקור עם ילדים, נקרא גם Bioparco. מי שמחפש להעביר את הזמן עם הילדים יכול להגיע לגן החיות, חשוב לציין שמדובר על גן חיות די מיושן כך שאל תצפו לגן חיות חדיש ומעניין. 

עלות וכניסה

 על מנת להכנס לגן החיות ברומא תצטרכו לרכוש כרטיס כניסה בעלות של 16 אירו. העומס במקום משתנה בהתאם לתקופות בשנה אך ההמלצה היא לקנות כרטיס מראש.

גן פסלים גותי

מדובר על גן פסלים גותי עם מספר פרטים מעניין, ניתן בהחלט להכנס ולהתרשם ממספר הפסלים שמוצבים במקום.

נקודת תצפית 

 אחד מנקודות התצפית היפות של העיר, הנקודה צופה לכיון אזור כיכר דל פופולו ממנה ניתן לראות נוף מדהים, המלצה שלנו היא להגיע בשעות השקיעה אז התצפית הופכת ליפה ורומנטית הרבה יותר! 

גלריה בורגוזה: הוילה של משפחת בורגוזה עם מרוצת השנים הפכה למוזיאון מבוקש ויפה, יש כאלה המגדירים אותו כיעד חובה בביקור בעיר רומא. בין המוזיאונים הנחשבים באירופה. תוכלו לראות שם יצירות איכותיות ומדהימות של ברניני, קאראווג’ו ועוד. 

עלות וכניסה

על מנת להכנס לגלריה תצרטכו לרכוש כרטיס כניסה בעלות של 28 אירו(משתנה מעת לעת). 

האנדרטה הלאומית לויטוריו אמנואלה 

בסמוך לפיאצה ונציה תוכלו למצוא את אחד מהאנדרטות היפות ביותר שקיימות, גודלה המרשים והפסלים שעולים לעין מכל מקום גורמים לכל אחד לעצור ולבהות ביופי של המקום. האנדרטה שבנויה משיש לבן נבנתה בשנת 1925 לכבוד המלך הראשון של איטליה המאוחדת, ויטוריו אמנואלה השני. המקום שמור ונראה מדהים בכל ימות השנה וביקור בו הוא בגדר חובה. 

כיכר ונציה

כיכר ונציה ממוקמת בסמוך לאנדרטה הלאומית, הכיכר שוכנת בסמוך לארמון ונציה ומכאן השם. הכיכר נמצא באזור בו היה ממוקם בתקופת רומא העתיקה שדה מרס. ומקשרת בין רחובות ראשיים ברומא. ככל הנראה אתם תעברו במקום גם אם לא תתכוונו לכך מכיוון שמדובר על ציר תנועה שמקשר בין כל הרחובות הראשיים ברומא. 

פיאצה ברבריני 

משפחת ברבריני הייתה המשפחה העשירה ביותר ברומא בתקופת המאה ה-17, מדובר על משפחה ששלטה בנכסים רבים ברומא ושלטה בה מבחינה כלכלית ושלטונית. הארמון הוא אחד מהמקומות המפורסמים ביותר ברומא וביקור בו מציג את העושר של חיי המשפחה באותה התקופה, ניתן לשלב את הטיול עם ביקור בכיכר ברבריני שנמצא בסמוך אליו. במידה ואתם חובבי אומנות ויש לכם זמן פנוי ברומא ביקור בארמון יכול להיות חוויה מהנה. 

עלות וכניסה: כדי להיכנס אל הארמון תצטרכו לקנות כרטיס כניסה בעלות של 16 יורו(משתנה מעת לעת).

הרובע היהודי

אומנם לא מדובר על עוד מקום של אטרקציות ברומא אבל ללא ספק אחד המקומות שיותר מתקשרים אלינו כישראלים ויהודים. התרגשנו להסתובב ברחובות הרובע, להסתכל על הבתים העתיקים, הרחובות הצרים, העברית שמגיחה על שלטים עתיקים וחדשים כאחד. לשומרי הכשרות שבנינו ניתן למצוא ברובע המון מסעדות כשרות למהדרין שמוכרות אוכל כשר טעים, כולל הכנת ארוחות שבת. ברובע ישנו בית ספר יהודי קטן של תושבי השכונה וביום העצמאות אף נתלים דגלים והרובע כולו מתקשט לכבוד החגיגה. אנו ממליצים מאוד להגיע לרובע, להסתובב ברחובות היפים ולספוג קצת את האווירה היהודית הכל כך יפה שיש במקום הזה, היינו כל-כך רחוקים מישראל ובסיבוב קצר ברובע היהודי הרגשנו בבית. 

בית הכנסת הגדול

בקרבת הרובע היהודי נמצא בית הכנסת הגדול, הבית כנסת המרשים פעיל עד היום ומקיימים בו תפילות, חגיגות בר מצווה, חופה וקידושין ועוד. הבית כנסת משמש כמעין בית אירועים ושמחות עבור תושבי השכונה בפרט ויהודי רומא בכלל. במתחם בית הכנסת פועל מוזיאון מדהים המפרט על היסטורית העם היהודי ועברו העשיר, במקום מוצגים אלפי פרטים מתקופות זמן שונות, מהשוואה והגטו דרך ימי העת העתיקה ועד לימנו הנו. ביקור במקום הוא בגדר חובה בעינינו, המוזיאון מאוד מרגש ומחבר לשורשים והבית כנסת יפיפה ועצום. 

עלות וכניסה

כדי להכנס לבית כנסת ולמוזיאון תצטרכו להצטייד בכרטיס כניסה בעלות של 8 אירו למבוגר, 4 אירו לסטודנט, נכים וילדים נכנסים למקום בחינם. המקום לא פועל בימי שבת ובחגי ישראל. בכניסה למקום תוכלו לקבל אוזניות ומדריך קולי בעברית בחינם, פשוט תבקשו.

גן התפוזים 

רומא היא יעד רומנטי מאוד אך אחד המקומות הכי רומנטים ברומא ללא ספק הוא גן התפוזים. מדובר גן יפיפה שנמצא על גבעת אוונטין, מהגן נשקף נוף מרהיב של העיר רומא ואם תגיעו בשעת שקיעה תוכלו להנות מאחד הנופים היפים ביותר שיש לרומא להציע. בסמוך לגן התפוזים ניתן למצוא את גן מנזר אבירי מלטה שבו נמצא הדלת המפורסמת שדרכה ניתן להציץ בחור במנועל. הפתח מכונה החור במנעול הדלת וממנו ניתן לראות את כיפת הוותיקן, לדלת יש תור ארוך מאוד ולדעתנו אפשר לוותר על זה. 

 

אחד הדברים היותר מרגשים בסיבוב ברובע היהודי הוא הנצחת השואה על-ידי אבני הזכרון שמונחים בכניסה לכל בית בו נלקחו יהודים לשואה, התבליטים האלה הם אות זיכרון לכל אותם האנשים שנלקחו מביתם ונספו בשואה, על כל תבליט מצוין יום הלידה, יום התפיסה בידי הנאצים ומתי נספו. תחפשו את אבני הזכרון ותקדישו להם רגע.
funny young couple in love traveling, vintage style, europe vacation, honey moon, sunglasses, old city center, happy positive mood, smiling, embracing
הטיפ שלנו
אטרקציות ברומא

אטרקציות ברומא – קריית הוותיקן 

אחד המקומות שהכי מזוהים עם רומא בפרט ואיטליה בכלל היא הנצרות, והמקום המקודש לנוצרים ביותר הוא ללא ספק הוותיקן. קריית הוותיקן ששוכנת ברומא היא מדינה בפני עצמה, בין המדינות הקטנות בעולם שמונה סה"כ כ-1000 תושבים ונמצאת ממש בתוך העיר רומא. כדי להגיע אליה לא תצרכו דרכון או בידוק אלא פשוט לעבור מעבר חצייה והופ אתם במדינה אחרת. פירטנו לכם פה את כל המקומות שיש לראות ולבקר בקריית הוותיקן.

בזילקת פטרוס

בזליקת פטרוס או בשמה הנוסף "כנסיית האם" שוכנת בקריית הוותיקן ולמעשה היא הכנסייה הגדולה ביותר בעולם, היא יכולה להכיל בתוכו עד כ-60 אלף איש! הבזיליקה ידועה כאחד מהמקומות הכי קדושים בדת הנוצרית ומזוהה כמקום קבורתו של פטרוס שהיה הבישוף של רומא והאפיפיור הראשון. בתוך הבזיליקה תוכלו לראות המון מיצגים חשובים מהתקופה הרנסנסית של רומא העתיקה, בניהם הפייטה של מיכלאנג'לו שמציגה את מריה נושאת בזרועותיה את ישו אחרי צליבתו, מדובר על אחד הפסלים המפורסמים של מיכלאנג'לו. הביקור בבזיליקה הוא בגדר חובה לכל מי שמבקר פעם ראשונה ברומא.  

כיכר פטרוס

אם דיברנו על הבזיליקה כעת נדבר על הכיכר שניצבת אל מולה. הכיכר שנבנתה על-ידי ברניני עוצבה בצורה מיוחדת ומוקפת משני צדדיה בעמודי שיש מעוגלים שיוצרים מעין עיגול מושלם החובק את הכיכר ומשמש כמכסה מפני גשם ושמש. הכיכר המיוחדת הזאת יכולה להכיל כ 400 אלף איש. במרכז הכיכר נמצא האובליסק העתיק ביותר ברומא שמתנוס לגובה של 25 מטרים, האובליסק הוצב בכיכר בשנת 1585. לשומרי תורה ומצוות שלא מעוניינים להכנס לכניסה המלצה שלנו היא להגיע לכיכר או לצפות בו מבחוץ, מדובר על כיכר מרשימה ששווה לראות אם אתם ברומא. 

מוזיאון הוותיקן 

מוזיאוני הוותיקן הם מתחם של מספר מוזיאונים של אומנות וארכאולוגיה המציגים את האוספים השונים של הכנסייה הקתולית, בתוך המוזיאון נמצאים בין היתר הקפלה הסיסטינית עליה נרחיב בהמשך. המוזיאון הוקם במאה ה-16 על-ידי האפיפיור יוליוס השני. המוזיאון ענק ובלתי אפשרי לראות את כולו ביום אחד לכן חשוב לדעת איפה להתמקד ומה חשוב לראות בביקור במוזיאון. האזורים היותר חשובים במוזיאון הם:  הקפלה הסיסטינית עליה נרחיב בנפרד, מקום נוסף הוא גלריית הציורים שבה ניתן לראות יצירות מופת של רפאל, דה וינצ'י ועוד ציירים נחשבים. מקום חשוב נוסף הוא מוזיאון פיו קלמנטינו שמציג פסלים רבים בסגנון יווני ובסגנון רומאי, אחד הפסלים המפורסמים ביותר הוא ללא ספק פסל " לאוקואון ובניו" שמתאר מאבק בין כוהן העיר טרויה ובניו לבין נחשי מים. במקום תוכלו לראות עוד המון יצירות חשובות ומוכרות. הביקור הוא בגדר חובה למבקרים ברומא ובוותיקן. 

הקפלה הסיסטינית

הקפלה היא כנסייה ששוכנת בקרית הוותיקן ואחד המקומות הכי מתויירים ברומא כולה, הסיבה לכך נעוצה בציורים המדהימים של מיכאלאנג'לו שמעטרים את הקפלה מכל עבר. התקרה של הקפלה מתארת חלק מספר בראשית כולל התמונה המפורסמת "בריאת העולם", בין היתר ניתן למצוא בקפלה המון תמונות מתולדות חייו של משה בניהם גם קריעת ים סוף, כמו כן ישנם ציורים שמתארים את חייו של ישו. הביקור בקפלה הוא בגדר חובה למי שמגיע לבקר ברומא ובקריית הוותיקן. 

רומא פס – Rome Pass

רומא פס הוא כרטיס התיירים שנותן כניסה למגוון רחב של אטרקציות, מוזיאונים ונקודת עניין שונות ברומא. הכרטיס משתלם מאוד מגוון שבפרט למחיר הנוח הוא מעניק הטבות שונות, נסיעה חופשית בתחבורה ציבורית בתוך העיר ועוד.

אז זהו חברים עד כאן למדריך אטרקציות ברומא. רומא היא אחד המקומות אוהבים עלינו, שפתחנו בלוג טיולים רצינו להעביר לכם את המידע על המקומות המדהימים האלה. ללא ספק מדובר בעיר שמציעה הרבה מה לעשות ומה לראות, המון היסטוריה, מבנים מדהימים, מזרקות מרשימות והרבה ארכיטקטורה ייחודית לתקופה ולעת העתיקה. רומא היא יעד שכולם יכלו למצאו את עצמם בו גם כאלה שלא חובבים היסטוריה או אומנות, מדובר על מקומות מיוחדים ומרגשים שחובה לראות. אטרקציות ברומא הם רק חלק ממה שיש לעשות ברומא ובכתבה הבאה הכנו לכם את כל שאר הדברים המעניינים שניתן לעשות ברומא. צוות Travelz מאחל לכם חופשה נעימה !