כיצד אנשים עם מוגבלות בתנועה יכולים להתכונן לטיול בחו"ל?

ההבנה שמוגבלות בתנועה אינה דורשת ויתור על טיולים מהנים מעבר לים, חדרה מזמן למרבית שכבות האוכלוסייה. יחד עם זאת, ממש כמו עם כל מוגבלות אחרת, גם כאן חייב להתכונן מראש בכדי ליהנות מטיול. הכנה לכם כמה טיפים שיאפשרו גם לכם להתכונן לקראת הטיול הבא שלכם.

בחירת מסלול שמותאם לסוג המוגבלות בתנועה

אחד הדברים החשובים ביותר שניתן לעשות הוא להתאים את סוג המסלול של הטיול שלכם לסוג המוגבלות. בכל עיר ומדינה יש מגוון של אפשרויות לסייר אולם בכדי ליהנות ללא חשש, כדאי לעשות מעט שיעורי בית ולהעדיף את המסלול שלא יאלץ אתכם להתרכז ביכולתכם להגיע לכל אטרקציה. באופן עקרוני, ככל שרמת התכנון של המסלול תהיה נכונה יותר, כך תוכלו להתרכז ברגע וליהנות מהנופשים שמסביב.

בדיקת רמת ההנגשה של המסעדות והמוזיאונים

אם כבר הזכרנו את הבחירה של המסלול, אי אפשר שלא לדבר על רמת הנגישות של המסעדות, בתי הקפה והמוזיאונים שיהיו בדרך. למרות מה שניתן לחשוב, יש לא מעט אזורים אשר אינם מונגשים עדיין בצורה מלאה וחבל. יחד עם זאת, בעזרת שיטוט קצר באתרי האינטרנט של המקומות שבהם אתם מבקשים לבקר, תוכלו לבדוק זאת בקלות. טיפ נוסף: אל תהססו לשלוח מייל למקומות בכדי לוודא שהכן המצב הינו כפי שמתואר באתר.

חידוש ביטוח הנסיעות בהתאם לצרכים שלכם

ביטוח נסיעות הינו חלק אינטגרלי מכל יציאה אל מעבר לגבולות הארץ. לכן אם יש לכם מגבלה קבועה או זמנית בתנועה, חשוב לעדכן את החברה אשר דואגת לכם לביטוח הנסיעה בדבר מצבכם הנוכחי. במידה והמוגבלות בתנועה דורשת מכם גם ליטול כדורים לשיכוך הכאבים, כדאי לציין גם זאת – בכדי לבחור בפוליסה אשר מדויקת למצב שלכם ולצרכים הסובייקטיביים שלכם בזמן היציאה והחזרה מהארץ.

עדכון חברת התעופה או מדריך הנסיעות בצרכים שלכם

מרבית חברות התעופה מאפשרות להיעזר בשורה של אמצעים שונים בכדי לעזור למי שסובל מקשיים בתנועה. בשדות התעופה ישנם כיסאות גלגלים, דיילות ודיילים אשר יכולים לעזור עם הכבודה וטרקלינים אשר ניתן לבדוק האם אפשר להיכנס אליהם. האחרון עלול להיות כרוך בתשלום נוסף אולם בהחלט יכול לשדרג את הטיול במידה ואתם זקוקים להפסקה איכותית בין הטיסות השונות.

העדפה של קלנועית שמותאמת למסע

רבים מבעלי המוגבלות בתנועה מעדיפים שלא להסתפק בפתרונות הישנים ומעדיפים לנצל את היתרונות של הקלנועית בכדי להקל עליהם את הטיול.  לכן, אתם חושבים להשכיר או לרכוש קלנועית, העדיפו קלנועית עם אישור הטסה על פני כל אחת אחרת. קלנועיות שכאלו יאפשרו לכם להכניס אותן לבטן המטוס ללא כל דאגה ותוך תיאום מלא עם כל חברות הטיסות הגדולות.

לסיכום. החל מבחירת המסלול ועד לקלנועיות הנכונה – יש מגוון של אפשרויות שישדרגו לכם את הטיול הבא. בהצלחה.

 

לאיזה יעד תבחרו לטוס אחרי שתקבלו את הדרכון הירוק? שתפו אותנו !

Facebook
WhatsApp
Email